جعبه‌باز و کارکرده

ترتیب نمایش:
کمی صبر کنید...

جعبه‌باز و کارکرده

جعبه باز یا Open Box یعنی چه؟

وقتی می‌بینید که برچسب Open Box به یک کالا ( مثل یک هدفون یا یک هدست) زده شده، یعنی فقط جعبه‌ی آن باز شده است. ممکن است به دلایل مختلف توسط مشتری‌ای مرجوع شده باشد، و به این معنی نیست که کالا آسیب دیده است. ممکن است مشتری قبلی از خرید خود پشیمان شده یا رنگ آن را نپسندیده و کالا را مرجوع کرده باشد. بنابراین شما با خرید این محصول جعبه باز، یک کالای کاملاً نو که تابه‌حال استفاده نشده را با تخفیفی عالی دریافت می‌کنید.

البته، همیشه ماجرا به این صورت نیست. بیشتر فروشگاه‌ها به مشتری این اجازه را می‌دهند تا بتوانند قبل از یک یا دوهفته کالای خریداری شده را مرجوع کنند. در این صورت کالا در چند روز ابتدایی شاید استفاده شده باشد، که معمولاً ظاهر آن‌ها مشخص است. بنابراین باید بدانید، که یک محصول جعبه باز ممکن است استفاده شده باشد، ولی به‌صورت خیلی جزئی.

مورد دیگر، اینکه محصولات جعبه‌باز ممکن است به عنوان دمو در فروشگاه‌ها استفاده شده باشند. بسته به نوع دمو، ممکن است استفاده‌ی زیادی از محصول شده باشد. اینگونه محصولات ممکن است هیچوقت فروشگاه را ترک نکرده‌اند، ولی در طول روز مدام توسط مشتری‌های مختلف تست شده‌اند. اگر یک محصول دمو را می‌خواهید خریداری کنید، باید دقت کنید که عملکرد آن درست و ظاهر آسیب ندیده باشد.

مورد دیگری که باید بدانید این است که معمولاً محصولات جعبه‌باز باگارانتی و بدون شرایط مرجوعی فروخته می‌شوند. بنابراین اگر محصول جعبه‌بازی بخرید و بعد از مدتی آسیب ببیند، نمی‌توانید آن را به فروشنده مرجوع کنید.

ولی با تمام این نکات، خرید محصولات جعبه باز با تخفیف های عالی بسیار به صرفه است.

نکات مهم قبل از خرید محصولات جعبه باز:

  • چگونگی جعبه باز بودن
    اینکه آیا محصول مرجوع شده توسط مشتری است یا دموی فروشگاه. سعی کنید از فروشنده‌ای خرید کنید که اطلاعات کامل محصول جعبه باز را ذکر کرده باشد.
  • آیا اقلام جعبه همراه محصول هستند؟
    ممکن است در بعضی محصولات جعبه باز، کالای اصلی کاملاً نو باشد ولی اقلام دیگر جعبه به هر نحوی در دسترس نباشند. اگر به‌صورت آنلاین خرید می‌کنید، از وجود تمام اقلام جعبه اطمینان حاصل کنید.
  • تخفیف چقدر است؟
    همیشه قبل از خرید یک محصول جعبه باز، قیمت کالای نو و پلمپ را بررسی کنید و میزان تخفیف محصول جعبه باز را بسنجید. شاید در بعضی موارد به صرفه نباشد که با تخفیفی ناچیز محصولی جعبه باز خریداری کنید.

چرا محصول Open Box بخریم؟

بهترین دلیل برای خرید یک محصول جعبه باز قیمت آن است. البته حتماً میزان تخفیف را در نظر بگیرید. دلیل دیگر این است که در اکثر مواقع محصولات جعبه باز نو هستند و فرق زیادی با یک محصول پلمپ ندارند. بنابراین با وجود یک تخفیف خوب، خرید محصول جعبه باز به صرفه تر است.

چه محصولاتی را به صورت جعبه باز بخریم؟

هزینه‌ی خرید محصولات جعبه باز معمولاً 20 درصد پایین تر از محصولات نو است. گاهی شاید بیشتر. بهترین محصولاتی که می‌توان به صورت جعبه باز خرید، محصولات الکترونیکی گران قیمت هستند، که حتی یک درصد کاهش قیمت هم می‌تواند رقم بالایی برای تخفیف باشد.

دسته‌بندی